Therapy Sport Center Fizik Tedavi Merkezi

(0212) 561 00 71

Şimdi Arayın – 9/19 Müşteri Hizmeti

Hakkımızda

Aşagıdaki Bilgilerden Bizlere Ulaşabilir ve İsteklerinizi Yazabilirsiniz

Kliniğimiz 2001 tarihinde  Fizik Tedavi sektörüne yenilikçi ve hastaya yönelik bütünsel tedavi anlayışı ile kurulmuştur. Amacımız hastalarımıza daha önceden belirlenmiş  tedavi şekilleriyle yaklaşmak değil onların ihtiyaçlarını doğru olarak belirleyip kişisel programlar oluşturmaktır. Kurucu ortaklarımız ve  Fizyoterapist arkadaşlarımız lisans sonrası değişik manüpülatif ve klinik eğitimlerden geçmiş olup gerek modern tedavinin gerektirdiği egzersiz ve manipülatif uygulamalarda gerekse ESWT gibi yeni nesil tedavi ajanlarında uzmandırlar. Kliniğimizde Bilgisayarlı Yürüyüş Değerlendirmesi ve kişiye özel tabanlıklar da yapılmaktadır. Amacımız hastalarımızın ‘Hayata Sağlam ve Dengeli  Basmalıdır.’

 

THERAPYSPORTCENTER “DENGELİ, AĞRISIZ YAŞAM” MOTTOSUYLA HASTALARININ HAYAT KALİTESİNİ ARTTIRIYOR!

2001 yılında kurulan Therapysportcenter Bakırköy İncirli Caddesi’ndeki merkezi ve Florya Özel Elit İstanbul Tıp Merkezi’nde 2017’de kurulan şubesiyle hastalarına bütünsel hizmet veriyor. Özel Sağlık Sigortaları ve SGK anlaşmalarıyla hastalarına hizmet veren Therapysportcenter, ayrıca felçli hasta tedavilerini ücretsiz olarak gerçekleştiriyor.

2017’de Florya Özel Elit İstanbul Tıp Merkezi’ndeki fizyoterapi şubesini hizmete açan

Therapysportcenter, bu merkezdeki seansları SGK anlaşmasıyla ücretsiz ya da indirimli gerçekleştiriyor. Fizyoterapi alanında yeni nesil cihaz yatırımlarını, uzman ekibi ve “önce insan” yaklaşımı ile bütünleştirirken, “Hasta Yaşam Döngüsündeki” Yüksek hizmet standardıyla da, %96 hasta memnuniyeti sağlanıyor. Bakırköy merkezde butik tedavi anlayışıyla hastalar tek tek bütünsel biçimde ele alınarak, standart tedavi şekilleri yerine, ihtiyaca uygun olarak oluşturulmuş kişisel tedavi programları uzman fizyoterapistler gözetiminde birebir yürütülüyor.

Her bir hastayı bütünsel olarak değerlendiriliyor; kalıcı iyileşme sağlanıyor

Hastalarını özel bir misafir ve dost olarak merkeze kabul ettiklerini belirten Therapysportcenter kurucu ortakları uzman Fizyoterapist Leyla Altıntaş ve uzman fizyoterapist Altan Yalım; özellikle kronikleşmiş vakalar konusundaki çalışmalarını ve elde ettikleri sonuçları şöyle özetliyor:

“Klasikleşmiş tedavi şekli olan elektrik, ısı, ultrason sürecini reddedip, hastanın şikayetine odaklı değil, hastayı bütünsel ve tam bir değerlendirmeye alarak, ortaya çıkan problemleri, profesyonel ekibimizin birebir uyguladığı; manüpülatif tedaviler, uygun egzersiz yüklemeleri; terapatik masaj, mobilizasyon ve manüpilatif teknikler kullanarak, kalıcı olarak iyileşme elde edebiliyoruz. Aynı zamanda hastalarımızın, kurumumuza şikayeti ile geldiği ilk andan, tedavi olup gidinceye kadar olan  “Hasta Yaşam Döngüsü” olarak adlandırdığımız süreçte; güven, samimiyet ve birebir ilgiye dayalı özel bir ilişki yürütüyoruz. Bu da, hastalarımızla uzun süreli dostlukların oluşmasına ve yeni hasta kazanımızın da hep referans ile oluşmasına sebep oluyor.” diye belirtiyorlar.

Fizik tedavide, %96 hasta memnuniyeti gerçekleşiyor 

Bu özgün yaklaşım sayesinde gelen hastalarımızın anketlerimize verdiği cevaplardan aldığımız sonuç; %96 oranında memnuniyet ve uzun vadeli ilişki oluyor. Bakırköy merkez ve Florya Özel Elit İstanbul Tıp Merkezindeki fizyoterapistlerimiz; (scrotch) 3D skolyoz tedavisi, ikomt, teta healing, craniosakral terapi gibi lisans sonrası çeşitli manüpülatif ve klinik eğitimlerden geçmiş ve geçmekte olup, modern fizik tedavinin gerektirdiği tüm uygulamalara ve manüpülatif yöntemlere hakimdirler. Aynı zamanda ESWT gibi yeni nesil tedavi alanlarında da uzmandırlar. Her iki merkezimizde; bilgisayarlı yürüme analizi ve kişiye özel tabanlık uygulamaları ile birlikte probleme özgü kinesiotape uygulamaları yapılmaktadır.

ADRESİMİZ Zuhuratbaba Mahallesi, 41, Zümrüt Evler Sk., 34147 Bakırköy/İstanbul
Telefon Numaramız 0212 561 00 71
Email info@therapysportcenter.com

Bize Ulaşın